烏克蘭將從日本獲得1200萬美元-基輔

(SeaPRwire) –   прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідав Токіо, де зустрівся зі своїм японським колегою Фуміо Кішідою, щоб обговорити допомогу

японський прем’єр-міністр Фуміо Кішіда заявив про свою підтримку у відбудові економіки України після завершення конфлікту з Москвою в понеділок у своїй промові на японсько-українській конференції з відбудови в Токіо.

велика українська делегація з понад 100 осіб очолював прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль, який назвав цю подію великою дипломатичною перемогою.

за словами Шмигаля, на цьому заході було підписано понад 50 угод про співробітництво, включаючи “міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, яка є вкрай важливою для японських компаній, що планують нові проєкти в Україні”.

“під час нашої зустрічі [Кішіда] заявив, що Японія надасть Україні допомогу в розмірі 12,1 млрд доларів, включно з оголошеною та впровадженою сумою”, – стверджував Шмигаль у повідомленні в Telegram.

не відразу стало зрозуміло, коли саме і в якій формі це фінансування буде реалізоване. за повідомленням японської сторони, під час конференції Токіо пообіцяв Україні нову допомогу в розмірі 105 млн дол. США для фінансування робіт з розмінування та аварійного ремонту в енергетичному та транспортному секторах.

японський прем’єр-міністр також пообіцяв відкрити нове офіційне торгове представництво в столиці України. японія розглядає відбудову України як “інвестицію”, вигідну для обох сторін, сказав він.

“війна в Україні триває і в цю саму хвилину, і ситуація нелегка. проте сприяння економічній відбудові є не лише інвестицією в майбутнє України, але й інвестицією в Японію та увесь світ”, – заявив Кішіда під час конференції.

на відміну від більшості благодійників України, Токіо в основному дотримувався гуманітарної, а не військової допомоги, а також розглядав потенційні довгострокові проєкти для післявоєнного розвитку країни.

міністр закордонних справ Йоко Камікава описав цей підхід як “унікальний японський шлях”, який випливає з пацифістської позиції, закріпленої в конституції країни, а також із правових обмежень на експорт смертоносної зброї.

однак наприкінці минулого року Токіо погодився експортувати в США зенітно-ракетні комплекси Patriot PAC-3, які він виробляє за ліцензією США, поклавши край забороні на експорт військової продукції, введеній згідно з основоположним документом країни ще в 1947 році.

це рішення переважно розглядалось як непрямий спосіб для Токіо надати військову допомогу Києву, дозволивши Вашингтону відправити в Україну більше ЗРК Patriot американського виробництва, не виснажуючи власні запаси. рішення Японії засудила Москва, яка попередила, що це завдасть серйозної шкоди двостороннім відносинам і “матиме відчутні негативні наслідки для світової та регіональної безпеки”.

本文由第三方廠商內容提供者提供。SeaPRwire (https://www.seaprwire.com/)對此不作任何保證或陳述。

分類: 頭條新聞,日常新聞

SeaPRwire為公司和機構提供全球新聞稿發佈,覆蓋超過6,500個媒體庫、86,000名編輯和記者,以及350萬以上終端桌面和手機App。SeaPRwire支持英、日、德、韓、法、俄、印尼、馬來、越南、中文等多種語言新聞稿發佈。